Ezeket a látnivalókat ne hagyd ki, ha a Szigetközben jársz!
Szigetköz látnivalói
A Szigetközben barangolva találkozhatunk történelmi emlékekkel, mint például az István király által alapított várral Mosonmagyaróváron, vagy a Sarlós Boldogasszony-kegykápolnával Máriakálnokon, mely híres búcsújáró hely. Emellett a régióban számos lehetőség kínálkozik aktív kikapcsolódásra, mint például kerékpározás, túrázás, horgászat vagy akár kenuzás az ökoparkban.A Szigetköz egy igazi gyöngyszem, mely minden látogató számára felejthetetlen élményeket nyújt.
A Szigetközben is megtalálhatóak olyan látnivalók, amiket nem érdemes kihagyni, hogyha erre járunk, így most ezeket gyűjtöttük össze:
1. Dunakiliti duzzasztó
A Dunakiliti duzzasztómű története igen jelentős és számos fordulatot hozott magával. Az építkezés 1978-ban kezdődött, azonban a munkálatok során környezetvédelmi mozgalmak szerveződtek az építés negatív hatásai miatt. Ennek következtében a magyar kormány 1989-ben döntött a duzzasztómű építésének leállításáról, ami a sikeres tiltakozásnak köszönhetően jelentős mérföldkő volt a rendszerváltás folyamatában. Szlovákia azonban 1992-ben Dunacsúnynál egy másik létesítménnyel pótolta a dunakiliti duzzasztóművet, és átterelte a Dunát. Ez az intézkedés a Szigetköz vízi világát szlovákiai szempontokhoz kötötte. Enyhítésként 1995-ben a dunakiliti duzzasztómű mellé egy fenékküszöböt alakítottak ki, melynek részeként egy híd maradványa is látható, ami máig a turisták kíváncsiságát kelti.A Regia Panziótól induló kerékpárúton könnyedén áttekerhetünk Dunakilitibe, nézd meg az útvonalat ITT.
2. Mosonmagyaróvári vár
A Mosonmagyaróvári vár középkori erődítmény, mely kiemelkedő szerepet játszott a Fertő-tó és a Mosoni-Duna vidékének védelmében. A vár története egészen István király koráig nyúlik vissza, aki a Király-dombon álló alacsony kiemelkedésen emeltette. A török idők és a Habsburg uralom alatti szabadságharcok során a várat tovább erősítették, így nyerte el mai, ágyúbástyákkal ellátott formáját. A középkori vármagot körülvevő falakat és a város védelmét szolgáló falövvel együtt az olasz hadmérnökök tervei alapján alakították ki, melyeket az árokba vezetett Mosoni-Duna vízével is támogattak.